Naše vína

Od roku 2011, kedy sme ako dve rodiny – Demešová a Striešková, vysadili vlastné vinohrady, budujeme vzťah k pôde, prostrediu a životu v ňom. Terroir nás učí ako s láskou a s citom vytvoriť umelecké dielo. V každom víne sa snažíme zachovávať jeho odrodový charakter ale zároveň ho spraviť výnimočným. Jedinečnosť každého ročníka a odrody zachovávame profesionalitou a používaním najnovších technológií pri výrobe vína. 

Rodina

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam porta, dui in consequat placerat, libero magna pretium sapien, quis bibendum massa nulla a tellus. Fusce pharetra felis vel magna lacinia, sed dapibus est faucibus. Donec nec urna placerat, bibendum enim id, venenatis ante.

Aliquam erat volutpat. Morbi felis erat, hendrerit ut lectus in, tristique vehicula augue. Aliquam erat volutpat. Aenean interdum sem vel nunc malesuada, id consectetur ligula mollis. Donec commodo id risus nec iaculis. Nullam augue diam, efficitur eu convallis at, fermentum eu mi.


Náš tím

Sme malý ale silný tím vinárstva Tajna. Našou spoločnou prácou vo vinohrade a vinárstve zabezpečujeme, že o naše vína je dobre postarané a to od zdravého viniča až po kvalitnú fľašu vína. Sme radi, že Vám môžeme ponúknuť to, čo naozaj robíme zo srdca. A aj keď sme každý iný, tvoríme tím ľudí, ktorých spája jedna vášeň a tou je víno.

Riaditeľ a spolumajiteľ vinárstva

Rastislav Demeš

Rasťo je riaditeľom a spolumajiteľom vinárstva. Zodpovedá za to, aby všetky aktivity zapadali do seba v harmonickej symfónií. Pracovať na projekte vinárstva bol vždy jeho tajný sen, ktorý si teraz plní. Degustácie, prezentácia vína a prechádzky vinohradom sú odmenou za jeho prácu, no ako sám hovorí, nevyhne sa ani v práci v office. Rasťo je veľmi priateľský a zhovorčivý. Veď sami uznajte, keď ho stretnete na degustácií vo vinárstve. Medzi jeho záľuby patrí samozrejme víno a gastronómia no rád aj behá, číta knihy a zaujíma sa o novinky v oblasti IT. Jeho obľúbené víno je Cuvée Secret Reserva.

Manažér produkcie

Peter Czako

Peťo je náš manažér produkcie. Riadi tím skvelých ľudí zanietených pre víno a vinohrad. Ako sám hovorí prácu vo vinárstve má rád, pretože mu dovoľuje tvoriť to, čo druhým robí radosť a potešenie, dvíha náladu v radosti ale aj pozdvihne v smútku. No nepáči sa mu ,že vinica mu to dovolí dosiahnuť len raz za rok. Má rád poľovníctvo, včelárstvo a čistý ničím nerušený relax bez “sieťových možností”. Peťo vraví, že chce zostať tým kým je, a nemeniť sa ani po tom ako si splní svoje tajné sny. Keďže víno má nesmierne rád, nemá jedno najobľúbenejšie, ale vie si vychutnať…

Event manažér

Dominika Nováková

Dominika pracuje ako event manažér. Jej náplňou je organizácia eventov a degustácií, marketing, administratíva a reprezentácia nášho vinárstva. Samá hovorí, že práca uprostred prírody je terapia na dušu a myseľ, no zároveň ju motivuje učiť sa každý deň niečo nové. Medzi svoje záľuby zaraďuje pitie vína, cestovanie, spoznávanie nových kultúr, čítanie kníh, varenie, plávanie a turistiku. Dominika je veľmi energická a komunikatívna. Jej tajným snom je cesta okolo sveta a tvrdí že jej skrytým talentom zničiť aj nezničiteľné 🙂 Jej obľúbeným vínom je Sauvignon Blanc.

Sales assistant a sommelier

Svetlana Ťažká

Svetlanka je sales assistant a sommelier. Stará sa o zákazníkov či už na diaľku, alebo aj osobne na predajni vinárstva. Venuje sa príprave eventov a aj ich vedení ako somelierka. Ak chcete vedieť niečo o našich odrodách vína alebo viniči, určite sa pýtajte jej. Jedinečnosť prostredia a filozofia projektu vinárstva vyrábať kvalitné vína s ohľadom na prírodu, ju motivujú k práci. Rada cestuje, relaxuje pri dobrej káve alebo vínku, číta knihy a hrá bedminton. Je empatická a vždy hľadá v ľuďoch to najlepšie. Rada robí ikebany a rôzne ozdoby z prírodných materiálov, napr. korku. Jej tajným snom je raz vlastniť…

Sales representant a sommelier

Marian Pavlovič

Majo je sales assistant a sommelier. Jeho práca vo vinárstve zahŕňa vedenie degustácií, starostlivosť o zákazníkov ale aj komunikácia s distribútormi a partnermi. Majo rád víno pije, rád a o ňom rozpráva, rád za ním cestuje a pokiaľ je hlavnou súčasťou jeho práce, to ho robí najšťastnejším. Má rád prechádzky lesom a najradšej trávi čas s rodinou a priateľmi pri pohári dobrého vína. Jeho snom je cestovať a mať veľkú pivnicu, v ktorej by mohol tráviť čas s priateľmi. Nájsť najobľúbenejšie víno je pre neho ťažké, no určite si rád pochutná na odrode Pinot Noir.

Asistentka logistiky

Kataríne Zborovianová

Katka je asistentkou logistiky. Stará sa o expedíciu vašich objednávok. Taktiež dáva pozor, aby administratíva a čistota priestorov boli v poriadku. Tvrdí, že každý deň v práci je iný a nie je tu monotónna práca, vždy sa niečo deje. Ako samá hovorí: “Ráno sa môžeme na niečom dohodnúť, ale v priebehu dňa sa to zmení aspoň 5 krát, minimálne :)”. Hlavným dôvodom prečo prácu má rada, je prostredie. Jej recept ako pri ťažkých dňoch ukľudniť je jednoduchý: “ak ťa niekto rozčúli, stačí otvoriť dvere a vybehnúť do vinice vykričať sa :D”. Medzi jej záľuby patria filmy, príroda, víno, spánok a…

Pomocný technológ

Ladislav Cigáň

Laco je pomocný technológ a pravá ruka Petra Czaka. Má na starosti prácu v pivnici a to stáčanie vín, filtrovanie, pomoc pri dôležitých rozhodnutiach. Laci má aj vlastný vinohrad a vyrába vlastné víno, cíti sa doma ako vo vinohrade tak aj v pivnici. Je veľmi kľudný a vždy všetko rieši s kľudnou hlavou. Miluje svoju rodinu, sype z rukáva všetky múdrosti sveta a jeho obľúbené víno je Chardonnay. Tajne sníva, že si raz kúpi Ferarri.

Traktorista

Mário Balala

Mário je náš “manažér vozového parku “ traktorista. Jeho práca zahŕňa starostlivosť o vinohrad, údržbu strojov a techniky. Keďže k jeho záľubám patrí záhradkárčenie a technika, táto práca v prírode je spojením toho, čo má rád. Jeho skrytým talentom je opraviť aj neopraviteľné. Na pretekoch v oraní sa umiestňuje na popredných miestach a vo vinárstve sa hovorí že Majo sa určite narodil v traktore 🙂 Jeho výber vína závisí od nálady.

The Approach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus porta quam malesuada quam ullamcorper, sed egestas sapien suscipit.